1 місяць = 5 навчальних семінарів
з розрахунку та проєктування систем блискавкозахисту!

Липень був дуже насиченим та важким для нас, але ми справились та провели навчальні семінари з розрахунку та проєктування систем блискавкозахисту у Львові (01.07.2021), Вінниці (06.07.2021), Дніпрі (14.07.2021), Харкові (16.07.2021) та Луцьку (22.07.2021). Протягом липня наші заходи відвідало понад 100 спеціалістів з 70-ти компаній зі всієї України!

Дуже приємно, що всі семінари пройшли активно – із залів постійно звучало багато запитань та виникало немало дискусій!

Враховуючи те, що на семінарах були присутні як проєктувальники (в більшій мірі), так і монтажники, керівники проєктів, інспектори ДСНС та представники експертних організацій, зацікавлення до різних тем в окремих груп було досить різним: у проєктувальників найбільше виникало запитань щодо розрахунку ризиків, захисних зон блискавкоприймачів та безпечної роздільної відстані; у монтажників – щодо виконання окремих технічних рішень по монтажу та обслуговування LPS та SPD, а у експертів – щодо активних систем блискавкозахисту!

Загалом, після 5-ти семінарів можемо підвести такі підсумки по окремих темах:

  • Для оцінки ризиків обираємо середнє значення Ng та не враховуємо АПС, якщо немає ПЗІП!
  • Обов'язково розраховуємо безпечну відстань S між блискавкоприймачем та обладнання вентиляції/кондиціонування/опалення.
  • Якщо обладнання вентиляції/кондиціонування/опалення приєднуємо до LPS, обов'язково забезпечуємо всі еквіпотенційні сполучення всередині будівлі!
  • Якщо проектуємо доземні провідники у колонах та уземлення у фундаменті, обов'язково узгоджуємо всі конструктивні моменти із генпроєктувальником у розділі АР.
  • Якщо при розрахунку ризиків ми обрали ПЗІП як захід для зменшення ризику, потрібно або врахувати ПЗІП у проєкті блискавкозахисту, або чітко описати, у якому проєкті ЕТР передбачено ПЗІП.
  • Обслуговування блискавкозахисту регламентується розділом 7 ДСТУ EN 62305-3 і для монтажних організацій може бути ще однією повноцінною послугою своїм замовникам після монтажу системи LPS.
  • Багато виробників активних блискавкоприймачів зазначають дуже завищені радіуси захисту та порушують вимоги NFC 17-102. Розрахунок зони захисту E.S.E. блискавкоприймача потрібно проводити за допомогою формул, зазначених у NFC 17-102 та підтвердженого значення ΔТ.

… і ще не мало інших важливих моментів, про які не згадано вище, але зафіксовано у відеозаписах, і які ви зможете згодом переглянути в Кабінеті проєктувальника LPS.

Ще раз дякуємо усім, хто прийняв участь у наших семінарах! Шукайте себе на фото нижче 🙂

А ми тим часом готуємось до нових серпневих семінарів та нагадуємо дати їх проведення:

Слідкуйте за нами у:

5 4 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі