Звіт з конференції з блискавкозахисту LPS Lviv 2018

“Пам’ятай про кожного і роби для всіх!”, під таким гаслом у Львові 16 березня 2018 року пройшла ІІ Весняна конференція присвячена системам блискавкозахисту “LPS Lviv 2018.
Ініціатором та організатором цього непересічного заходу стала компанія ТзОВ “ТД” Системи Безпеки”, м. Львів.

Головна мета конференції — змінити погляд суспільства на проблему захисту від блискавки. Навчити наших співгромадян жити поруч з таким небезпечним явищем, як блискавка. Адже не секрет, більшість з нас, мають двояке ставлення до цієї проблеми, нехтують елементарними правилами безпеки під час грози, ігнорують встановлення технічних засобів, та як наслідок наражають на велику небезпеку своє життя чи майно.
Крім цього конференція — це своєрідний майданчик для об’єднання першокласних фахівців зі всієї України: проектувальників, представників монтажних організацій, науковців, постачальників та виробників обладнання з блискавкозахисту. Це своєрідна спроба заявити на всю Україну, що галузь систем захисту від блискавки динамічно розвивається, а люди котрі працюють в даному напрямку мають щире бажання зробити життя наших громадян кращим, безпечним та комфортним!
У роботі конференції LPS Lviv 2018 взяли участь більше 90 осіб: члени правління Українського Союзу Пожежної та Техногенної Безпеки, громадські та наукові діячі, технічні спеціалісти у сфері пожежного захисту та блискавкозахисту, керівники компаній, проектувальники, монтажники, електрики. На цьому заході були зареєстровані компанії, які представляли практично всі регіони України. Вже з цього можна зробити висновок про актуальність даного заходу та необхідність проведення таких конференцій чи семінарів. .
Конференція складалась з двох частин — виступів доповідачів та семінару навчального характеру.
Великий інтерес викликала доповідь Голови Українського комітету захисту від блискавки — Баранника Є. Я., котрий ознайомив присутніх з українськими реаліями в частині стандартизації, проведеною роботою з нормативною документацією. Особлива увага була приділена питанням ліцензування, концепції реформування інституту саморегулювання в Україні.
Головний науковий співробітник ЛДУ БЖД к.т.н Рудик Ю.І. розповів про шляхи взаємодії регуляторних та підприємницьких сторін побудови попередження і блискавкозахисту в Україні. Наголосив на необхідності розвитку науки та технологій, що пов’язані з системами захисту від блискавки, наприклад — системи пеленгації, тощо.
З ініціативою групи членів Львівського регіонального осередку ВГО УСПТБ, щодо покращення якості виконання робіт протипожежного та техногенного призначення, а також з вітальним словом від президента ВГО УСПТБ Платкевича Б. С. , виступив керівник Львівського осередку УСПТБ Єпішин О.В..
Друга частина семінару була ще більш жвавіша, адже один із найкращих спеціалістів України в галузі систем блискавкозахисту, Олег Денис, запропонував оновлені методичні рекомендації з розрахунку та проектування систем блискавкозахисту. Це найсучасніший посібник, який включає в себе покрокову методику розрахунку систем блискавкозахисту для будь-якої будівлі. Тут “зрозумілим текстом” розписані основні питання та відповіді, що стосуються нормативної документації, етапів розрахунку внутрішньої системи блискавкозахисту та багато іншої корисної інформації. Дані методичні рекомендації будуть корисні проектним та монтажним групам, викладачам та студентам ВНЗ, котрі працюють в напрямку блискавкозахисту та уземлення.
Сертифікований спеціаліст з ПЗІП ТМ “SALTEK” – Віктор Бондаренко, представив учасникам цікаву інформацію, що стосується захисту від імпульсних перенапруг. ПЗІПи являються обов’язковою складовою частиною системи блискавкозахисту, та все більше і більше знаходять своє застосування у нашому житті.
В межах конференції відбулось засідання робочої групи РГ1 “Блискавкозахист” при ТК 315 “Системи пожежної та техногенної безпеки будівель та споруд”, на якому обговорювались важливі питання в частині внесення змін та підготовки до випуску двомовної версії ДСТУ EN 62305 “Блискавкозахист”, а також питання необхідності відміни діючого нормативного документу ДСТУ Б.В.2.5-38:2008 “Інженерне обладнання будинків і споруд….”, який в певних розділах протирічить основному нормативному документу ДСТУ EN 62305-3:2012 “Фізичні руйнування споруд та небезпека для життя людей”.
Щиро дякуємо усім спеціалістам, котрі долучились до нашої конференції. Віримо, що такого роду заходи будуть ще більше привертати увагу суспільства до проблематики захисту від блискавки, та тільки збільшать інтерес до цієї сфери.